5 powodów, dzięki którym DIY jest świetne

5 powodów, dzięki którym DIY jest świetne

W czasach, gdy jesteśmy zanurzeni w rozwijających się światach technologii i wszystkich wirtualnych rzeczach, od czasu do czasu warto wrócić do podstaw.

Podjęcie się majsterkowania w domu może rzeczywiście odciągnąć twoje myśli od stresu wywołanego w miejscu pracy i zmniejszyć niepokój związany z ciągłym oczekiwaniem na połączenie z technologią.

Oto 5 powodów, dla których DIY (Do It Yourself – zrób to sam) jest dobre dla twojego dobrego samopoczucia:

Zachęca do pozostawienia technologii w spokoju przez pewien czas: spędzamy znaczną ilość czasu na telefonach, laptopach i komputerach. Skoncentrowanie się na zadaniu ręcznym oznacza na chwilę odejście od szaleństwa e-maili i mediów społecznościowych i czerpanie przyjemności z nadchodzącego zadania. To jak wyjąć wtyczkę z prądu, na chwilę oderwać się od tego internetowego szaleństwa. Dlaczego nie spróbować wyciągnąć wtyczki raz w tygodniu i przekonać się, jaką to robi różnicę?

Ręczne wykonanie samodzielnego zadania daje ogromną satysfakcję w sposób, który nie różni się od wykonania zadania roboczego: Pomyśl, jak wspaniale się czułeś, kiedy w końcu udało ci się postawić tę półkę, zastanawiając się, jak zbudować tę szafę lub malować ścianę, która czekała na ciebie od miesięcy lub przycinać krzewy w ogrodzie w wymyślne kształty. Czynnik realizacji jest kluczowy.

Dawanie sobie czasu na oddawanie się sobie poprzez ćwiczenia praktyczne jest dobre dla mózgu i pozwala nam tworzyć nowe pomysły. Ostatecznie skupienie się na czymś, co przynosi ci radość i odwraca uwagę od rzeczy powodujących stres, może być tylko pozytywnym krokiem w kierunku symulacji twojego mózgu, aby mógł rozkwitnąć świeżymi pomysłami i kreatywnością. Poddaj się czynnikowi dobrego samopoczucia.

Zwiększa samodzielność: jeśli jesteś bardziej skłonny do uczenia się nowych umiejętności podczas naprawiania rzeczy (np. nieszczelnego kranu, toalety, nogi krzesła), nie tylko jest to korzyść finansowa, ponieważ nie musisz zatrudniać kogoś do rozwiązania tego problemu, ale zwiększyć swoją samodzielność, dzięki czemu rzadziej panikujesz, gdy coś pójdzie nie tak. Ten sentyment wykracza poza zwykłe zadania w domu i dotyczy także radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami w pracy. Stają się one także przenośnymi umiejętnościami, które możesz przekazać innym ludziom i zainspirować swoje dzieci. Danie dzieciom niezależności w rozwiązywaniu problemów na poziomie praktycznym jest świetnym prezentem, a także doskonałym ćwiczeniem.

Jest to fantastyczne narzędzie uziemiające dla dzieci i pomaga przypomnieć dorosłym, jak ważne jest również wyłączenie: Ze względu na cyfrową naturę dzisiejszego świata dzieci mają małą znajomość i bezpośredni kontakt z naturą i rzadko mają praktyczne doświadczenie. Natura staje się rzeczą niematerialną, a rzeczywistość jest tym, co widzą na ekranie. Majsterkowanie i ogrodnictwo to dwa działania, które zachęcają dzieci do właściwego łączenia się z otaczającym ich światem, dając im lepsze poczucie otoczenia i tego, kim są. Majsterkowicze mogą rzeczywiście rozwijać kreatywność i zręczność, podczas gdy ogrodnictwo uczy ich, jak dbać o rośliny i kwiaty, i że świat jest żywą rzeczą, o którą należy dbać.

Więcej informacji

Jeżeli potrzebujesz materiałów do wykonania przedmiotów DIY, sprawdź sklep dostępny pod adresem https://dekolo.pl/ – dla osób kreatywnych